hubnutí

Zhubnout jako předsevzetí? Zkuste to zdravou cestou!

Mnohé z nás si skoro každoročně do nového roku dávají předsevzetí konečně zhubnout a udržet si perfektní figuru. Ne pokaždé to ale dopadá podle našeho očekávání. Buď to vzdáme už po několika týdnech, nebo se nám skutečně podaří zhubnout, ale následně nabereme všechnu váhu zpět. Ne pokaždé jsou navíc použité metody hubnutí zdravé a prospěšné našemu tělu. Některé diety mohou být naopak velmi škodlivé pro naše zdraví a také pro naši psychickou pohodu. Excesivní cvičení a minimální příjem potravy může vyústit i v poruchu příjmu potravy.

Jaký je tedy skutečný klíč k zdravému snížení hmotnosti? Nechte se inspirovat!

Zařaďte do jídelníčku více zeleniny a ovoce

Zní to jednoduše, ale může to být oříšek. Zvlášť pokud jste skuteční odpůrci všeho zeleného. Benefity spojené se správným příjmem zeleniny a ovoce jsou ale velkou motivací, proč je do jídelníčku zařadit. Obsahují velké množství tělu prospěšné vlákniny, která nám pomáhá s trávením. Přírodní cukry nás zásobí nezbytnou energií a vitaminy podporují naši imunitu.

Pokud ovoci a zelenině neholdujete, neztrácejte naději. Existují totiž způsoby, jak je konzumovat, aniž byste o nich věděli:

zelenina a ovoce

Kupte si krokoměr

Pohyb je nedílnou součástí zdravého životního stylu. Mnohdy je ale právě nedostatek pohybu důvodem nárůstu hmotnosti. Pokud je pro vás těžké zařadit do denního plánu návštěvu fitness centra nebo domácí cvičení, existují i jiné cesty, jak se rozpohybovat. Dejte přednost procházce. Pořiďte si krokoměr a vytyčte si cíl udělat denně 8000 kroků. Uvidíte, jak skvělý pocit je dosáhnout denního počtu kroků. Uděláte tak radost vašemu tělu, a navíc za chvíli možná pocítíte i úbytek váhy.

procházky

Zdravé svačinky

Pokud máte rádi mlsání, tak jako my, chápeme, že je pro vás těžké vzdát se sladkého potěšení. To, že se dáte na dráhu zdravého životního stylu, ale ještě neznamená, že už se nikdy nemůžete dotknout oblíbené sušenky nebo zmrzliny. Důležitý je v životě balanc, a proto by i vaše mlsání mělo mít určitou rovnováhu. Hřešit navíc můžete i zdravě.

Pokud si neodpustíte občasný sladký přestupek, určitě vás nadchnou naše recepty na zdravé pochutiny, které si můžete dopřát i při dietě.

Dostatečný přísun tekutin

Správná hydratace těla je prvním krokem ke ztrátě hmotnosti. Pokud totiž náš organismus trpí nedostatečným příjmem tekutin, začne si vytvářet zásobu, která se na našem těle projeví otokem a zavodněním. Jelikož nejsme žádní velbloudi, kteří mají na vodní zásobu svůj hrb, ukládáme si vodu v místech, která se pak pro nás stávají neatraktivní a lidově „tlustá“.

Nezapomeňte do svého denního režimu zařadit dostatečný přísun tekutin, který je životně důležitý pro funkci našeho těla, a navíc nám pomáhá s nevzhledným otékáním a zavodňováním. A pokud vás nebaví pít pouze kohoutkovou vodu, zkuste přidat do sklenice trochu citronu, limetky a máty. Uvidíte, že se budete cítit svěže a připraveni na celý den.

sklenice vody

Poslouchejte vaše tělo

Závěrem je důležité zmínit, že nejdůležitější je vést vaše stravování a pohyb intuitivní cestou. Mějte na paměti, že obsesivní počítání kalorií a neustálé vážení může mít neblahé následky. Klíčem ke zdravému životnímu stylu je naslouchat potřebám vašeho těla. Jíst do sytosti, ale nepřejídat se. Cvičit tak, jak to bude příjemné vašemu tělu a občas si zamlsat, když vás přepadne chuť.

Jak jsme už nastínili, i mlsat se dá zdravě a dosáhnout vyvážené stravy můžete, i když nesnášíte zeleninu. Doufáme, že vám naše triky pomohou vydat se na správnou cestu, která vám možná pomůže pocítit trochu sebelásky a lásky k vlastnímu tělu.

zdravý životní stylNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Štěpánka

Je věčně vytížená studentka, která si ale i přesto najde čas na svoji nejoblíbenější činnost, všemožné experimentování v kuchyni. Po dlouhém boji s nadváhou se začala věnovat zdravému životnímu stylu a v tomto duchu vytváří i své recepty.

Nejnovější příspěvky

Bokashi kompost – revoluce v domácím kompostování

Léčivá síla bylin: jak se bránit před nemocemi

Tajemství vatikánského chleba štěstí

Tip na nedělní oběd: krůtí „čína“ s rýží

Kombucha – zázrak plný probiotik

Doporučujeme