hubnutí

Hubnutí jako novoroční předsevzetí? Není problém!

Splnitelnost novoročních předsevzetí, které si už tradičně dáváme, je občas na pováženou. Motivace často chybí, a tak snaha rychle mizí po prvním týdnu úsilí. S hubnutím to ale nemusí být takový oříšek.

Chcete se už konečně dostat na vlnu zdravého životního stylu, aniž byste brzy ztratili hnací motor? Nechte si poradit a vyzkoušejte naše profesionální tipy, jak hubnout bezbolestně a změnit svoje nezdravé stravovací návyky.

Sklenice vlažné vody po ránu

Hlavní příčinou nevzhledného otékání a zadržování vody v těle je paradoxně fakt, že většina z nás nepřijme denně takové množství vody, jaké naše tělo potřebuje. Správná hydratace těla je prvním krokem ke ztrátě hmotnosti. Pokud totiž náš organismus trpí nedostatečným příjmem tekutin, začne si vytvářet zásobu, která se na našem těle projeví otokem a zavodněním. Jelikož nejsme žádní velbloudi, kteří mají na vodní zásobu svůj hrb, ukládáme si vodu v místech, která se pak pro nás stávají neatraktivní a lidově „tlustá“.

Není jednoduššího řešení, než svoje tělo hned ráno po dlouhém spánku, během kterého není náš organismus nijak hydratován, probudit sklenicí vlažné vody,. Ta šetrně nastartuje náš metabolismus a pomůže nám ve správném chodu trávení. Pokud vám obyčejná voda připadá nudná, vyzkoušejte ji s citronovou šťávou, čerstvým zázvorem, mátou nebo jakýmkoliv osvěžujícím ovocem, které jí dodá příjemnou chuť.

sklenice vody

Vitamínová bomba – smoothie bowl

Není nic lepšího než odstartovat svůj den plnohodnotnou snídaní, která nás zasytí a správně nakopne. V našich receptech už jste se jistě seznámili s několika možnostmi, jak zajistit svému tělu nejefektivnější start. Ať už to byly ovesné vločky nebo lahodný toast s avokádem, vždycky jim chyběl jeden prvek, který se dnes pokusíme doplnit.

Svěžest je to, co chceme hned po probuzení cítit. Začít den svěže a čerstvě je sen každého z nás. Věřili byste ale, že vám k tomu může pomoci snídaně? Vyzkoušejte něco, co teď ve světě zdravého stravování frčí – smoothie bowls. Pokud neradi pijete smoothies kvůli jejich tekutosti, tento trik vás jistě nadchne.

Stačí totiž zmrazit vaše oblíbené ingredience, rozmixovat je ve výkonném mixéru na hladkou zmrzlinovou konzistenci a ozdobit oblíbeným ovocem. Doslova vitamínová bomba v jedné misce! A navíc – kdo by nechtěl jíst ke snídani zmrzlinu?

čokoládová smoothie bowl

Nahraďte nezdravé mlsání za dobroty, které si můžete dopřát bez výčitek!

Odolat pokušení na nějakou nezdravou lahůdku plnou cukru a tuku je někdy nad naše síly. Pokud tedy nedokážeme našim chutím vzdorovat, proč si nesmlsnout raději na dobrotách, které naši dietu neohrozí? Každé mlsání nemusí být zákonitě špatné, zvlášť, když zkusíte naše recepty na zdravé dobroty, které uspokojí vaše chutě na sladké.

Na našem blogu máme už několik variabilních nápadů, jak si doma vytvořit zdravý mls, aniž byste obětovali vaši linii. Každý obrázek vás obratně odkáže na článek, ve kterém najdete podrobný recept.

Koření – základ vaření

Není lepšího pomocníka při vaření, než jsou různé druhy voňavého koření. Věděli jste ale, že je pro nás tento zázrak výhodný i při dietě? Co se totiž o koření neví, je, že funguje jako skvělý antioxidant a pomáhá našemu metabolismu zrychlit jeho funkci. Přidáním jen jedné čajové lžičky sušeného oregana do naší oblíbené omáčky na špagety obohatíme klasický rodinný oběd o 160 antioxidačních jednotek, které pomáhají našemu tělu k přirozenému pročišťování.

Zásobte svou kuchyň nepřeberným množstvím lahodných vůní a chutí v podobě koření. Teď, když  už víte, jak prospěšné jsou pro vaše tělo, je otázkou pouze to, jak je uskladnit. I na to známe řešení – vyberte si z naší nabídky kořenek a zapomeňte na chaos mezi pytlíčky koření.

kořeníNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Štěpánka

Je věčně vytížená studentka, která si ale i přesto najde čas na svoji nejoblíbenější činnost, všemožné experimentování v kuchyni. Po dlouhém boji s nadváhou se začala věnovat zdravému životnímu stylu a v tomto duchu vytváří i své recepty.

Nejnovější příspěvky

Bokashi kompost – revoluce v domácím kompostování

Léčivá síla bylin: jak se bránit před nemocemi

Tajemství vatikánského chleba štěstí

Tip na nedělní oběd: krůtí „čína“ s rýží

Kombucha – zázrak plný probiotik

Doporučujeme