svačiny na dovolenou

Dovolená volá – jak na zdravé svačiny na cestu

Dovolená a cestování obecně mohou často otestovat naše stravování. Většina z nás nakonec upřednostní jídla, která se dobře skladují a mají výdrž – nejčastěji se tedy odbudeme rohlíkem s paštikou, řízkem mezi chleby nebo oblíbenými oplatkami. Přiznejme si ale, že tento typ svačin není zrovna ideální vzhledem k tomu, že při cestě autem či autobusem nevynaložíme přílišnou fyzickou aktivitu a nemáme tato kalorická jídla jak spálit.

Chcete při cestování zdravě posvačit? Dejte sbohem typickým českým pochoutkám a vytvořte si chutné a lehké variace snacků. Nebojte, je to jednodušší, než se může zdát. Inspirujte se našimi tipy na zdravé a levné svačiny na cestu, které zasytí a můžete si je dovolit i během plavkové sezóny.

rodinná dovolená

Směs ořechů a sušeného ovoce

Takzvaný trail mix je i u nás oblíbenou svačinkou, která spolehlivě zasytí a dodá tělu potřebnou energii a množství zdravých tuků. Na rozdíl od klasických českých svačin, které obsahují hodně cukru a tuků, ořechové směsi mohou nabídnout blahodárné rostlinné tuky a zdravou dávku fruktózy. Díky tomu budete dobře naladěni na cestu a nebudete mít brzy hlad.

A pokud se vám nechce utrácet tolik peněz za připravené směsi, vyzkoušejte si tuto jednoduchou pochoutku namíchat u vás doma. Zabavíte tím i vaše nejmenší.

trail mix

Čerstvé ovoce

Ovoce je neodmyslitelnou součástí každého cestování. V tomto případě vždy volíme typ ovoce, který nám vydrží v batohu a nedojde k jeho poškození. Nejlepší volbou jsou vždy jablka, banány, mandarinky, pomeranče či hroznové víno. Další druhy (například broskve, nektarinky nebo mango) potom skladujte opatrněji a dejte pozor, aby nedošlo k jejich kažení. Skvělý nápad je dětem přibalit do svačinového boxu jahody a borůvky, které patří mezi antioxidanty a povzbudí imunitu vás i vašich dětí.

ovoce na cestu

Zdravé sendviče

Další klasickou svačinou každého dovolenkáře je rozhodně sendvič. Ať už se jedná o zapečené tousty se sýrem a šunkou nebo o již zmíněný „řízek s chlebem“. Nutričně bohatá svačina by ale v tomto případě potřebovala obohatit o některý druh čerstvé zeleniny, zdravou pomazánku a kvalitní bílkovinovou složku. Nejlepší pomazánkou do sendvičů na cestu je hummus (cizrnová pomazánka). Dlouho vydrží a je velmi chutný. Dále přidáme listový salát, rajče, a nakonec doplníme naši svačinu šunkou s vysokým obsahem masa a kvalitním sýrem.

zdravé sendviče

Domácí tyčinky

Dovolená bez energetické tyčinky nebo čokoládové oplatky není pravá dovolená. Často ale nejsou úplně nejzdravější, obsahují spoustu cukru a nehodí se do našeho jídelníčku. Když už ale najdeme nějaké vyhovující, nemusí být zrovna nejlevnější. V tomto případě je tudíž nejjednodušší vytvořit si vlastní. Domácí výroba vám zaručí, že vždy budete mít přehled, z jakých ingrediencí se daná tyčinka skládá a kolik cukru a tuku obsahuje.

granola bars

Na našich stránkách najdete velmi jednoduchý recept na domácí granola bars, které si zamilujete vy i vaše drobotina.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Štěpánka

Je věčně vytížená studentka, která si ale i přesto najde čas na svoji nejoblíbenější činnost, všemožné experimentování v kuchyni. Po dlouhém boji s nadváhou se začala věnovat zdravému životnímu stylu a v tomto duchu vytváří i své recepty.

Nejnovější příspěvky

Velký bramborákový speciál

Prodlužte si léto s lahodným domácím frappé!

Cuketové hody jsou opět tady – 3 recepty, které musíte zkusit

Domů i na výdejko zdarma! Startuje největší letní akce se Zásilkovnou!

Tapiokové perly – poklad Jižní Ameriky

Doporučujeme