potraviny na krásu

5 potravin „na krásu“ aneb projezte se ke zdraví

Ačkoliv je nám neustále předkládáno, že vysněná postava závisí na tvrdé práci v posilovně a krásná pleť je dílem nejlepší kosmetické péče, pravda je někde úplně jinde. Základem každého životního stylu by měla být volba správného stravování. Jak totiž všichni dobře víme – jídlo je palivo pro naše tělo. Čím kvalitnější potraviny budeme do jídelníčku zařazovat, tím lépe se i budeme cítit a fungovat.

Máte už po krk dření ve fitku a nakupování předražených kosmetických vychytávek? Zkuste začít u vašeho jídelníčku! Než vyrazíte do drogerie nebo k trenérovi, zkuste se nejdříve podívat do lednice, jestli na vás řešení nečeká právě tam. Uvidíte, že změna stravy nesvědčí jen tělu, ale i duši. Jestli je pro vás nový dietní plán příliš velkou změnou, připravili jsme si pro vás 5 potravin, které vám pomohou začít.

Bobuloviny

Není žádným tajemstvím, že drobné bobuloviny jako jsou borůvky, maliny, jahody nebo kustovnice, jsou významnými pomocníky při detoxikaci těla. Obsahují množství tělu prospěšných vitamínů a minerálů, které podporují správnou funkci našeho těla. Pomáhají snižovat riziko diabetu. Poděkuje vám i vaše srdíčko, protože snižují pravděpodobnost výskytu kardiovaskulárních onemocnění, jelikož regulují hladinu LDL cholesterolu v krvi.

bobuloviny

Avokádo

Tento zelený zázrak s velkou peckou byl pro nás donedávna neznámou exotickou plodinou. Pokud ještě nevíte, s kým máte tu čest, avokádo je jednou z nejlepších potravin podporujících hubnutí. Ačkoliv se jedná o kalorickou bombu, obsahuje obrovské množství tělu prospěšných látek, které nastartují váš metabolismus a pomohou vašemu tělu s odbouráváním tuků. Je totiž velmi bohaté na vlákninu a zdravé rostlinné tuky, které podporují zažívání a správné trávení. Jeho využití je navíc velmi rozmanité, jelikož se hodí do slané i sladké kuchyně.

avokádo

Citrony

Každé malé dítě už dnes ví, že citron je zdravý, protože má v sobě velké množství vitaminu C. Ten se vždy hodí na posílení imunity. Co ale možná ještě netušíte je, že působí detoxikačně a podporuje správnou funkci všech orgánů ve vašem těle. Zabraňuje také krvácení dásní a posiluje vlasy, nehty a pokožku. Pokud je něco skutečně klíčem k zdravě vypadající pleti, je to ranní sklenice vlažné vody s pořádnou dávnou čerstvé citronové šťávy. Uvidíte, že se budete hned po ránu cítit svěže a připraveně na náročný den.

citrony

Chilli papričky

Pokud hledáte skutečně účinný prostředek na hubnutí, chilli papričky jsou správná volba. Obsahují totiž látku kapsaicin, která je považována za nejsilnější rostlinný spalovač tuků. Vyvolává v těle tepelnou reakci, kterou cítí nejen náš citlivý jazyk, ale i zbytek těla. Dojde ke spuštění metabolismu, díky čemuž naše tělo používá více tuku jako palivo. Tento efekt trvá až několik hodin, takže z konzumace papriček dokážeme opravdu vytěžit to nejlepší. Navíc jsou skvělou kořenící přísadou do různých omáček nebo třeba do marinády. Zařadit je do jídelníčku je tudíž jednodušší, než by se mohlo zdát.

chilli papričky

Kyselé zelí

Na první pohled není úplně zřejmé, jak významnou potravinou kyselé zelí je. Tato běžná česká příloha, která nesmí chybět při servírování svatomartinské husy nebo výpečků, toho skrývá víc, než si myslíte. Dokáže skvěle aktivovat funkci střev, pomáhá tedy našemu tělu lépe vylučovat toxické látky a zbavovat se tuku. Není ale jen pomocníkem při hubnutí, i naše pleť se bude cítit skvěle, když budeme kyselé zelí zařazovat do jídelníčku častěji. Má totiž odvodňující účinek, takže se můžete rozloučit s oteklým obličejem a nevzhledným zarudnutím.

kyselé zelíNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Štěpánka

Je věčně vytížená studentka, která si ale i přesto najde čas na svoji nejoblíbenější činnost, všemožné experimentování v kuchyni. Po dlouhém boji s nadváhou se začala věnovat zdravému životnímu stylu a v tomto duchu vytváří i své recepty.

Nejnovější příspěvky

Velký bramborákový speciál

Prodlužte si léto s lahodným domácím frappé!

Cuketové hody jsou opět tady – 3 recepty, které musíte zkusit

Domů i na výdejko zdarma! Startuje největší letní akce se Zásilkovnou!

Tapiokové perly – poklad Jižní Ameriky

Doporučujeme