Velikonoce doma

Velikonoce doma – jak se zabavit a nezapomenout na tradice

Velikonoce jsou nedílnou součástí souboru tradic, které stále dodržuje mnoho českých rodin. Ačkoliv je pro tento svátek běžné, že tatínkové s chlapci vyráží koledovat, navštěvují se známí a přátelé, hojně se pije a oslavuje, tento rok je nám tradiční průběh Velikonočního pondělí zapovězen.

Jak zabavit sebe a děti o Velikonocích doma? Nezoufejte, stále jsou cesty, jak vyzrát na izolaci a zabavit se i v pohodlí domova. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Ozdobte si kraslice jen tak pro radost

Není nutné o Velikonocích připravovat vajíčka pouze pro koledníky. Často se navíc nedožijí dalšího dne. Zkuste v sobě oživit tvůrčího ducha a pusťte se s dětmi do zdobení. Existuje spoustu nápadů, jak kreativně zkrášlit vajíčka. Zapojte fantazii, zapátrejte na internetu a uvidíte, že tak zabavíte celou rodinu. Kraslice jsou navíc krásnou velikonoční ozdobou, která se neztratí a budete je moct použít o příštích svátcích. Uvidíte, že sousedi budou jen závidět, až uvidí vaši kreativní dekoraci.

zdobení kraslic

Vydejte se na pátrání po ztracených vajíčkách

Ačkoliv se u nás jedná o importovaný zvyk, například v Německu a Anglii je to tradiční velikonoční zábava. Honba za schovanými vajíčky je jedna z nejzábavnějších metod, jak o Velikonocích zabavit velké i malé koledníky. Když nemohou vyrazit koledovat, můžete jim na zahradě připravit důmyslnou schovávačku a nechat je pátrat po ztracených vajíčkách velikonočního zajíce. A aby byla tato tradice pro děti ještě lákavější, běžná vajíčka můžete nahradit čokoládovými a dopřát jim tak něco sladkého na zub za jejich úsilí.

hon na vajíčka

Upečte si domácího beránka

Co tentokrát nekupovat beránka v supermarketu a vyzkoušet místo toho domácí klasiku? Nebudete věřit, jak jednoduchý je. Děti navíc ocení, že ho mohou samy ozdobit podle jejich nejbláznivějších fantazií.

Ingredience: 

  • 100 g cukru
  • 40 g vanilkového cukru
  • 1 hrnek mléka
  • 150 ml oleje
  • 1 lžíce kakaa
  • 1  rozmačkaný přezrálý banán
  • 250 g polohrubé mouky
  • 1 balíček kypřicího prášku
  • hrstka sušeného ovoce (brusinky, rozinky, třešně) nebo kandované kůry

Postup přípravy: 

Oba cukry, olej a mléko necháme v kastrůlku přejít varem. Poté je smícháme se zbytkem surovin a vzniklé těsto vlijeme do formy na beránka vymazané máslem a vysypané strouhankou. My použili dvoudílnou hliněnou formu. Pečeme v troubě předehřáté na 180 °C asi 50 minut.

beránek

Udělejte si čas na rodinu

Jelikož jsou Velikonoce také svátkem, který by měl spojovat rodinu dohromady, není od věci se na chvíli zastavit, zpomalit a užít si čas s rodinou. Děti nebudou vždy malé a ochotné slavit Velikonoce v tradičním duchu. Brzy odrostou a možná nebudou chtít trávit tyto svátky s rodinnou. Využijte proto možnosti oddychnout si od běžného života a starostí a zaměřte se na rodinný život. Vyzkoušejte některý z našich tipů a uvidíte, že si společně Velikonoce náramně užijete i bez koledování.

Velikonoce s rodinouNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Štěpánka

Je věčně vytížená studentka, která si ale i přesto najde čas na svoji nejoblíbenější činnost, všemožné experimentování v kuchyni. Po dlouhém boji s nadváhou se začala věnovat zdravému životnímu stylu a v tomto duchu vytváří i své recepty.

Nejnovější příspěvky

Velký bramborákový speciál

Prodlužte si léto s lahodným domácím frappé!

Cuketové hody jsou opět tady – 3 recepty, které musíte zkusit

Domů i na výdejko zdarma! Startuje největší letní akce se Zásilkovnou!

Tapiokové perly – poklad Jižní Ameriky

Doporučujeme