relaxační polštář

Relaxace a pohodlný spánek? Jedině s „náhradním manželem“!

Zdravý spánek je základem pohody nejen pro naši psychiku, ale hlavně pro naše tělo. Je důležité nejen se dostatečně vyspat, ale také ležet tak, aby se nám spalo pohodlně. A to závisí zejména na poloze, v jaké spíme. Každý jsme jiný, a tak samozřejmě volíme různé pozice spánku. Někdo spí na zádech, někdo na břiše, nejvíce z nás však dává přednost spánku na boku, je to pozice přirozená, ale také velmi zrádná. Stačí špatný pohyb a hrozí vám přeleželá končetina nebo bloklý krk.

Jak si tedy co nejvíce zpříjemnit spánek a zaručit si zdravý odpočinek? Udělejte si místo v posteli, přichází náhradní manžel! Ale nebojte se, nebudeme vám do postele posílat žádného živého náhradníka.

Co je to?

Náhradní manžel je relaxační polštář speciálně tvarovaný pro pohodlné spaní na boku i odpočinek v dalších polohách. Díky výplni z dutého vlákna se krásně přizpůsobí, ale zároveň drží požadovaný tvar. Navíc je vhodný pro alergiky. Jeho podlouhlý tvar sice zabere v posteli trochu místa, ale zároveň vám poskytne skvělou oporu i pokud se jen potřebujete přitulit. Příznivci japonské kultury ho mohou znát i pod názvem dakimakura.

náhradní manžel

K čemu je dobrý?

Spíte rádi na boku, ale v jednom kuse máte přeleželou ruku, bloklý krk, bolavá záda nebo jiné neduhy z toho, jak se snažíte najít tu správnou polohu? Pak je polštář právě pro vás. Díky svému tvaru poskytuje totiž oporu celému tělu, takže si pohodlně urovnáte do správné polohy ruce, nohy i záda. Žádné přeleženiny a spaní v nepřirozené poloze.

Mimo to ho samozřejmě využijete i jako klasický polštář. Lze ho použít za záda pro pohodlnější sezení, můžete ho položit podél čela manželské postele jako klasický polštář nebo přídavný podhlavník, nebo dokonce poslouží jako izolace, pokud máte postel u stěny. Zkrátka je univerzální.

Zdravotní problém? Není problém!

Relaxační polštář je vhodný i v případě, že trpíte určitými problémy pohybového aparátu. Jak již bylo řečeno, polštář podporuje přirozenou polohu při spánku, může vám tak velmi ulevit od bolestí, ať už chronických nebo způsobených úrazem či špatnou polohou při spaní. Pokud máte problémy s bolestmi zad – ať už krční páteře, bederní oblasti nebo celkovými, trpíte problémy s kyčlemi a jinými částmi dolních končetin nebo jste třeba po operaci kyčlí a potřebujete řádnou oporu, určitě mu dejte šanci.

NÁŠ TIP! Relaxační polštář je skvělý také v těhotenství, kdy poskytuje potřebnou oporu pro pohodlnější spánek.

náhradní manžel

Snadná údržba

V neposlední řadě vás potěší i nenáročnou údržbou. Hygiena je jako vždy na prvním místě, takže jako většinu klasických polštářů ho lze prát v pračce. Navíc má často i snímatelný potah, který lze prát samostatně a samozřejmostí je možnost zakoupení klasického povlaku, takže získáte hned dvě snadno pratelné ochranné vrstvy.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Gabriela

Ve 4Home působí už od roku 2011 a na svědomí má snad tisíce produktových textů. Nejraději ale píše inspirativní články právě sem do naší Kavárny.

Nejnovější příspěvky

Jak na domácí kečup za pár korun

5 tipů, jak na kvalitnější spánek

Cuketová sezóna – další skvělé recepty

Do boje proti hmyzu s domácími přírodními repelenty

3 zdravé recepty na letní polévky

Doporučujeme