solární osvětlení

Budiž světlo, aneb proč vaše zahrada potřebuje solární osvětlení

Krásná zahrada je vaše vizitka, která sousedům i návštěvám řekne, jak pečlivě se o své bydlení staráte. A krásnou zahradu je třeba ukazovat nejen ve dne. Zahradní osvětlení by mělo být nezbytnou výbavou, proč si ale pořídit právě to solární? Podívali jsme se mu na zoubek!

Jak to funguje?

Každé solární osvětlení je vybaveno solárním panelem, pomocí kterého se během dne baterie nabijí energií vytvořenou ze slunečních paprsků. A jelikož je solární osvětlení velmi inteligentní (neboli má speciální čidlo), pozná, když se venku setmí, a samo vám začne svítit na cestu. Některá solární světla jsou navíc vybavena pohybovým senzorem a rozsvítí se pouze pokud zaznamenají pohyb.

Ekologické a úsporné

Využívání solární energie je jedním z kroků, jak ulevit přírodě. Nezatěžuje životní prostředí a slouží stejně dobře jako ta z elektrárny. Navíc šetří vaši peněženku, protože energie získaná ze slunce je samozřejmě zadarmo, nebudete tak muset platit drahé faktury za elektřinu, každou chvíli vyměňovat prasklou žárovku ani tahat po celé zahradě rozvody a kabely. Baterie v solárním osvětlení mají zpravidla životnost až tři roky, takže ani tady nebudete muset investovat.

solální osvětlení

Světlo kdykoliv a kdekoliv

Absence kabelů samozřejmě znamená, že můžete osvítit i ten nejzapadlejší koutek své zahrady. Solární světla jsou vybavena různým počtem LED diod, takže při správném výběru poskytují dostatečnou intenzitu světla pro konkrétní využití. Světlo podél cestiček, u boudy na nářadí nebo třeba u altánku – stačí jen vybrat to správné, a nasbírat trochu slunečních paprsků. Navíc ho oceníte i jako záložní zdroj, abyste si někde neukopli palec, až vám zase praskne žárovka na klasickém světle nebo přijde nečekaný výpadek.

Praktické i dekorační

Výběr solárních svítidel je opravdu bohatý a poslouží při mnoha různých příležitostech. Praktické solární osvětlení poslouží podél cestiček, u vchodu, u garáže – zkrátka všude, ke vám světlo chybí. Můžete ho však využít i na ozdobu, ať už při oslavách nebo třeba jen tak na doladění terasy. Dekorační solární lampiony nebo třeba řetězy ve tvaru žárovek jsou skutečně kouzelným zpestřením. Navíc nemusíte smutnit, pokud žádnou terasu nebo zahradu nemáte – solární světla mohou zdobit i balkon v paneláku.

solární osvětlení

Jen za slunných dní? Rozhodně ne!

Jedna paní povídala, že bez sluníčka to nejde. Neznamená to však, že pokud je zataženo, nebude vám osvětlení fungovat. Sluneční paprsky totiž proniknou bez problému i přes mraky, takže světlo se vám v pohodě nabije i během zamračeného počasí. Jediné omezení pro tento typ osvětlení jsou dny, kdy je nedostatek denního světla – tedy hlavně podzim a zima. Světla se sice trochu nabijí a budou svítit, ale počítejte s tím, že vydrží velmi krátkou dobu.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Gabriela

Ve 4Home působí už od roku 2011 a na svědomí má snad tisíce produktových textů. Nejraději ale píše inspirativní články právě sem do naší Kavárny.

Nejnovější příspěvky

Vůně kultur – tradiční řecká kuchyně

Jak našlehat mléko do kávy doma – třeba ve french pressu

Super jednoduchý recept na trendy těstoviny s fetou

Smoothie bowl aneb Zmrzlina ke snídani

Kurkuma – zlaté koření do kuchyně i pro zdraví

Doporučujeme