bavlněný satén

Bavlněný satén – luxus, který si můžete dopřát i vy

Že jste ještě nikdy nevyzkoušeli ložní povlečení z bavlněného saténu? Pak vězte, že o hodně přicházíte, a my vám prozradíme proč.

Není pochyb o tom, že přírodní bavlna patří k nejoblíbenějším a nejčastěji používaným materiálům na výrobu textilu už od nepaměti, a to platí nejen pro ložní povlečení. Díky moderním technologiím zpracování textilií si ovšem dnes můžeme užívat ještě více pohodlí a plně si vychutnávat luxus, za který by se nemuseli stydět ani v královském paláci.

Není satén jako satén

Spousta z nás má asi slovo satén stále spojené s přehnaně lesklým polyesterovým povlečením, které prapodivně klouže a studí. Tak na to můžete klidně zapomenout. Bavlněný satén se této černé ovci mezi povlečeními nepodobá ani z dálky, natožpak na první dotek.

Moderní saténové povlečení je vyrobené z vysoce kvalitní bavlněné příze, které je speciálním procesem zpracování, tzv. mercerováním, dodáván jemný lesk na povrchu a specifické vlastnosti. Kombinuje to nejlepší z bavlny a saténu. Je příjemně hebké a jemné na omak, měkké, šetrné k citlivé pokožce, pevné a vyznačuje se výbornou prodyšností a savostí.

bavlněný satén

Vyšší kvalita na první dotek

Proč si tedy vlastně pořídit povlečení saténové místo klasického bavlněného plátna? Protože s bavlněným saténem posunete svou ložnici i spánek o úroveň výš. Jak již bylo řečeno, bavlněná příze pro výrobu saténu je mercerizována. Díky tomuto modernímu způsobu zpracování se povlečení může chlubit unikátními vlastnostmi.

Kromě jemného lesku na povrchu, který dodává luxusní vzhled, je látka také měkčí a jemnější. Zároveň však i pevnější než klasické bavlněné povlečení – díky husté a pevné struktuře i vyšší gramáži je bavlněný satén odolný a trvanlivý. Takto upravená vlákna lépe absorbují a fixují barviva, barvy jsou tak stálejší a méně se vypírají.

Pro ještě náročnější spáče je na trhu k dispozici také satén z té nejkvalitnější egyptské bavlny – mako bavlny. Vlastnostmi se vůbec neliší, ale obecně bývá mako satén o něco kvalitnější (což se samozřejmě projeví také na ceně).

bavlněný satén

Třešnička na dortu

Pokud vás ani předchozí výčet vlastností nepřesvědčil, že stojí za to bavlněný satén vyzkoušet, pak přidáme závěrem už jen pár drobností. Satén je skvělý na celoroční použití – má dobré termoregulační vlastnosti, takže se v něm budete cítit skvěle ať jsou velká vedra, nebo venku třeskutě mrzne. Kvalitnější saténové povlečení mívá často i nežehlivou úpravu, a pokud ne přímo tu, rozhodně se méně mačká a snadněji žehlí (vlastní zkušenost), takže vám ušetří i spoustu práce.

Negativa jsme zatím žádná nenašli. Snad jen, že vyzkoušení saténového povlečení často způsobuje závislost – ke klasické bavlně se možná už ani nebudete chtít vracet…Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Gabriela

Ve 4Home působí už od roku 2011 a na svědomí má snad tisíce produktových textů. Nejraději ale píše inspirativní články právě sem do naší Kavárny.

Nejnovější příspěvky

Zbavte se octomilek jednoduchou domácí pastí

Jak zazimovat muškáty

Extra vláčný cuketový perník

Recept na těstoviny s dýňovou omáčkou

Velký bramborákový speciál

Doporučujeme