Seznamte se: přírodní kosmetika Kneipp

Není to zase tak dávno, co si do našeho sortimentu našla cestu přírodní kosmetika německé značky Kneipp. A jelikož rádi víme, co prodáváme, a o své zkušenosti se s radostí podělíme, rozhodli jsme se vám trochu přiblížit filozofii této značky. Nás si získala nejen přírodním složením, ale i svými omamnými vůněmi.

Obliba přírodní kosmetiky s každým rokem stále roste, a to nejen díky prospěšnosti pro naše zdraví, ale také díky tomu, že výrobci této kosmetiky dbají také na šetrnost vůči přírodě již při výrobě. Našli jste si i vy cestu k tomuto druhu kosmetiky?

Jak to všechno začalo

Zatímco spousta současných značek přírodní kosmetiky jsou na trhu poměrně mláďata, kořeny značky Kneipp sahají až do roku 1891. Tehdy se začaly vyrábět první kosmetické produkty, které položily základní kámen této značky, tak jak ji známe dnes.

Vznik značky je úzce spojen s životem a filosofií kněze Sebastiana Kneippa. Ten se začal věnovat přírodní medicíně trochu paradoxně díky tuberkulóze, která ho málem připravila o život (což bohužel v té době nebylo až tak výjimečné). Na své cestě za uzdravením objevil starou knihu o vodoléčebné ozdravné metodě, kterou se (možná jako jednu z posledních možností) rozhodl vyzkoušet pomocí ledové vody z Dunaje. A světe div se – ono to fungovalo! A tak se Kneipp stal zakladatelem tzv. hydroterapie.

Po svém vysvěcení na kněze začal studoval léčivé účinky rostlin, v knihovnách klášterů objevil dávno zapomenuté znalosti o bylinkách, které začal aplikovat i při samotném léčení ostatních. A ačkoliv si zahrával s ohněm, protože takový způsob léčení v té době stále spousta lidí považovala za šarlatánství, nakonec se proslavil po celém světě.

Filozofie Sebastiana Kneippa pro zdravý život je založena na 5 základních pilířích: voda, rostliny, pohyb, strava a rovnováha. A je samozřejmě velmi aktuální i dnes.

Co Kneipp nabízí?

Značka Kneipp nalezla ve své výrobě rovnováhu mezi vědou a přírodou, přináší tak moderní výrobky za pomoci současné technologie, ovšem při zachování maximálního přírodního složení a šetrnosti pro naše zdraví – vše v souladu s mottem „To nejlepší z vědy – to nejlepší z přírody“. Na vývoji pracuje široké spektrum odborníků z různých oborů, ať už je to dermatologie nebo třeba výzkum přírodních látek. Při výrobě se značka zaměřuje na několik základních priorit:

  • maximálně možný podíl přírodních složek
  • žádné parafíny, silikony ani minerální oleje
  • dermatologicky testováno
  • ochrana živočichů
  • trvalá udržitelnost

Díky přírodnímu složení je kosmetika Kneipp vhodná i pro lidi s citlivou pokožkou, alergiky a je veganská.

Mezi produkty naleznete široký sortiment pro relaxační koupel a zdravou pokožku, tedy zejména koupelové oleje a sprchové gely, pro následnou péči pak tělová mléka nebo krémy na ruce a nohy. Díky využití přírodních éterických olejů si tak můžete dopřát relaxační aromaterapii přímo ve své koupelně. Na své si přijdou milovníci bylinkových, ovocných i svěžích vůní pro povzbuzení. Zkrátka však nepřijdou ani ti, kteří si na výrazné vůně nepotrpí.

Vedle klasické kosmetiky však Kneipp nabízí také přírodní doplňky stravy. Ať už pro bystrou mysl a dobrou paměť, podporu funkce nervového systému nebo třeba odvodnění.

Náš tip! Přírodní kosmetika Kneipp je skvělá i jako dárek.

Začít u sebe

Nejen koncové výrobky společnosti podporují ekologické myšlení a celkovou udržitelnost. Značka Kneipp jde všem příkladem a začíná s udržitelným provozem od píky, tedy přímo u sebe. Od výběru surovin na výrobu až po samotnou expedici.

Od roku 2010 odebírá firma energii z vodní elektrárny. V roce 2012 automatizovala osvětlení, takže pokud na pracovišti nikdo není, světlo automaticky zhasne. A navíc si dávají záležet i na neustálé zlepšování výroby, a to zejména pokud jde o obalové materiály. Jeden příklad za všechny: skleněné lahvičky o obsahu 100 ml, ve kterých zakoupíte aromatické oleje do koupele nyní váží o 9 g méně než dříve. Při šesti milionech lahviček ročně to odpovídá úspoře emisí CO2 přibližně 35 tun.

Zdroj informací: kneipp.comNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *