podzimní dekorace

Podzimní ladění – vyzdobte si domov v podzimních barvách

Je načase definitivně dát sbohem létu a přivítat hřejivé barvy podzimu. Ještě, než se ztratíte v předvánočním shonu nakupování dárků a shánění blyštivých dekorací, zastavte se na chvíli a dopřejte svému domovu kouzlo podzimních tónů. Ty nejkrásnější podzimní dekorace vám navíc poskytne sama příroda!

Přivítejte hosty

Vchodové dveře rozhodně nemusíte zdobit jen na advent. Krásná výzdoba pro uvítání vašich návštěv se najde pro každé roční období a nemusí jít jen o klasické věnce. Závěsné dekorace seženete v mnoha různých tvarech a provedeních – od jednoduchých přírodních doplňků ze dřeva či proutí, které využijete po celý rok, až po bohatě zdobené sezónní věnce v pestrých barvách.

Pokud rádi tvoříte, snadno si uděláte nějaký ten podzimní věnec i sami doma. Základní korpus (slaměný nebo polystyrenový) a tavnou pistoli seženete snadno v obchodech a při kreativitě se meze nekladou. Můžete se inspirovat přímo v přírodě – krásnou podzimní dekorací je například věnec vyrobený z kaštanů. Můžete použít jen kaštany, které dozdobíte jutovou stuhou jako prostý doplněk s osobitým kouzlem, nebo využít všech podzimních darů přírody a složit věnec i z žaludů, šípku, šišek, podzimního listí, ořechových skořápek nebo třeba sušených květů. A můžete se vsadit, že vaše dveře budou budit obdiv v celém okolí!

Podzimní kvetoucí parapety

Příroda přináší krásnou inspiraci i pro vaše okna. Nemusíte smutnit, že vám letní květiny v truhlíku už odkvetly – je tu sezóna chryzantém, macešek a vřesů, které dodají barvu vašim parapetům v paneláku i rodinném domku. Byla by tedy škoda nechat vaše truhlíky smutně prázdné.

Také zde můžete využít svou kreativitu a vytvořit si originální aranžmá. Do truhlíku se skvěle hodí okrasné dýně a tykve, sušené klasy kukuřice, podzimní listí i kaštany a žaludy. Ve stejném duchu si můžete samozřejmě vytvořit i aranžmá do interiéru, třeba na jídelní stůl, kde ho budete mít stále na očích. Když navíc podzimní dekoraci doplníte skleněným svícnem nebo stylovou lucernou, po setmění získá váš domov teprve to správné podzimní kouzlo.

K říjnu a podzimním dekoracím také neodmyslitelně patří dýně. Nemusíte být zrovna příznivci Halloweenu, abyste si terasu nebo balkon mohli vyzdobit vyřezávanou dýní. Ať už tento americký svátek slavíte, nebo ne, vyřezávání dýní je zábavná činnost u které se skvěle pobavíte s celou rodinou. Z dýní nemusíte vytvořit jen klasické „ksichtíky“, ale klidně i siluety zvířátek, čarodějnice… zkrátka, co vás napadne, a na co si sami troufnete. Svíticí dýně pak krásně osvětlí váš dům.

Podzimní barvy v interiéru

Barvy mají velký podíl na dotváření našeho životního prostoru, domova i psychického stavu. Se sychravým počasím bude vaše tělo i duše potřebovat pořádně zahřát, zkuste tedy kromě horké čokolády nebo svařáku do žaludku prohřát také svůj interiér teplými barvami – obzvlášť, pokud máte jinak domov laděný do neutrálních nebo studených barev. Teplé barvy obecně povzbuzují fyzickou aktivitu a působí dynamicky, navodí i příjemný pocit tepla. To vše vám pomůže příznivě bojovat s podzimním splínem a únavou, pro váš mozek budou působit povzbudivě a podpoří jeho činnost.

Deky z mikrovlákna

Nemusíte se bát všech podzimních odstínů hnědé a béžové, oranžové, žluté, teplých tónů zelené nebo dokonce tlumené červené. Skvěle působí také všechny dřevěné nebo proutěné dekorace, které vnesou do interiéru kouzlo přírody. Uvidíte, jak i obyčejný drobný doplněk jako je ubrus deka nebo povlečení dokáže změnit interiér k nepoznání a navodit domácí pohodu i v nepohodovém podzimním počasí. Stejně tak příznivě bude v těchto barvách působit i podzimní šatník. Měli byste zapomenout na všudypřítomnou černou a doladit alespoň doplňky do teplých tónů. A podzim si na vás jen tak nepřijde!Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Gabriela

Ve 4Home působí už od roku 2011 a na svědomí má snad tisíce produktových textů. Nejraději ale píše inspirativní články právě sem do naší Kavárny.

Nejnovější příspěvky

Zbavte se octomilek jednoduchou domácí pastí

Jak zazimovat muškáty

Extra vláčný cuketový perník

Recept na těstoviny s dýňovou omáčkou

Velký bramborákový speciál

Doporučujeme