5 důvodů, proč jsou termo sklenice tak cool (a rozhodně se při jejich nákupu nespálíte)

Možná jste si všimli, že se v poslední době množí debaty, reklamy a chvalozpěvy na tzv. termo sklenice. Co to vlastně je? Proč je to tak populární? Proč byste je měli chtít? A co na to Jan Tleskač? Zkusíme vám v jednoduchých bodech shrnout, čím je kolekce termo sklenic Hot&Cool vlastně tak jedinečná.

1. Perfektní křivky

První, čeho si u termo sklenic všimnete na první pohled, je oku lahodící elegantní vzhled a ladné křivky. Je to díky dvoustěnnému provedení, které sklenicím propůjčuje opravdu nevšední design. Ať do sklenice nalijete barevný koktejl nebo třeba obyčejnou vodu, krásný vzhled je vždy zaručen. Navíc dvě stěny umožňují tvarování vnitřní části, můžete tak pořídit sklenici tvarovanou do srdíčka nebo jahody, půllitr ve tvaru obrácené lahve nebo panáky ve tvaru lebky (zní to děsivě, ale nevěřili byste, jak originální je to dárek). Pomyslnou třešničkou na dortu je pak termo mlékovka ve tvaru vemínka!

2. Termo provedení

Že se jedná o termo sklo vám asi došlo již z názvu, ale k čemu je to dobré? Termo sklenice jsou ručně vyráběny z žáruvzdorného borosilikátového skla s dvojitou stěnou, které díky vytvořenému vakuu dokáže dlouho udržet ideální teplotu a nepřenáší teplo ani chlad na vnější část. Konkrétní příklad?

Venku je 40 stupňů ve stínu a vy se chcete osvěžit dokonale zchlazeným pivem, které se však z poloviny vypaří, než ho vůbec nalijete do sklenice. Nemluvě o tom, že bývající polovina zteplá, než v ní stačíte smočit rty… V termo sklenici vám lahodný mok vydrží krásně chladný dostatečně dlouho, abyste si ho mohli vychutnat do posledního doušku.

Nejste pivní nadšenec? Nevadí! Představte si odpolední idylku s oblíbenou kávou, knížka v ruce nebo seriál Ulice v televizi… A v tom někdo zazvoní, děti se dožadují pozornosti, kočka rozlila misku s vodou… Zkrátka, než se do svého křesla vrátíte, káva je jako led. Tak i tady jsou termo sklenice skvělou volbou – zaručí kávu i čaj ideální teploty po dlouhou dobu!

Kromě toho, že dvoustěnné provedení udržuje požadovanou teplotu teplých i studených nápojů (ano, i led v těchto sklenicích taje pomaleji), nese to s sebou ještě jednu velkou výhodu. Vnější stěna je totiž izolovaná od teploty nápoje ve sklenici. Znamená to tedy, že když v ruce máte ledový nápoj, neumrznou vám při tom prsty a sklenice se nerosí. O horkou kávu a čaj se zase ani trochu nespálíte – pokud tedy díky chladné skleničce nezapomenete pít opatrně.

3. Odolnost

Borosilikátové sklo má nízkou tepelnou roztažnost, odolává lépe vysokým i nízkým teplotám včetně teplotních šoků, proto se nejčastěji používá jako varné či chemické sklo. Je o hodně pevnější než klasické sklo, pyšní se větší odolností (například vůči poškrábání), překvapivě je však také o poznání lehčí – na termo sklenice je to tedy ideální volba. Vypadá sice křehce, ale určitě není o nic křehčí než běžné sklo. Máte záruku, že vám vydrží dlouhou dobu. Pokud s ním ovšem nebudete házet o zem. Stále je to jenom sklo, takže na rekonstrukci slavné scény s Miroslavem Donutilem z Pelíšků sklenice rozhodně nedoporučujeme!

4. Univerzální použití

Krásný vzhled sklenic zajistí, že je můžete použít nejen při každodenním stolování, ale nemusíte se za ně stydět ani při slavnostních příležitostech. Ovšem byla by škoda schovávat je ve skříni na pouhé dva nebo tři dny v roce. Široký výběr typů zajistí, že si můžete pořídit skutečně kompletní výbavu na všechny druhy nápojů. Od univerzálních sklenic na džus, limonádu, koktejl i čaj, přes konkrétní typy sklenic na různé druhy kávy – espresso, latté, cappuccino (do kterých samozřejmě můžete také nalít cokoliv se vám zlíbí) až po speciální sklenice na již zmíněné pivo, kořalku nebo víno (opravdoví vinaři vědí, jak je správná teplota vína důležitá).

5. Skvělý nápad na dárek

Asi si budete říkat, proč bych někomu dával obyčejné sklenice? Ovšem musíte mít na paměti, že tyto sklenice jsou neobyčejně obyčejné. Jsou krásné, praktické a originální. Díky elegantnímu vzhledu a praktickému balení ve stylové krabičce máte záruku, že neskončí ve skříni jako spousta nechtěných dárků. Navíc mezi nimi naleznete tip na dárek pro všechny – pro milovníky kávy, čaje i nadšené pivaře. Krásná a praktická sklenice se v přeci v žádné domácnosti rozhodně neztratí!Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *