oslavy silvestru

Jak si (ne)tradičně užít Silvestr

Silvestrovský večer většinou provází hromady jídla, pití, alkoholu a zábavy v rodinném kruhu. Ačkoliv je to příjemný způsob, jak strávit tento sváteční den, po několika letech nás to může začít trochu nudit. Pokud hledáte jiné způsoby, jak si užít Silvestr, máme pro vás několik tipů. Nechte se inspirovat!

Dlouhá půlnoční procházka

Vyrazte s vašimi blízkými na půlnoční procházku. Projdete se na čerstvém vzduchu, uděláte něco pro své zdraví a o půlnoci navíc můžete sledovat ohňostroj z nějakého pěkného místa. Nezapomeňte si na sebe vzít teplé oblečení a s sebou například horký svařák nebo punč. Hodí se si s sebou přibalit i skleničky a šampaňské na přípitek a samozřejmě prskavky, které můžete při odbíjení zapálit.

Takový romantický, ale zároveň trochu dobrodružný Silvestr se hodí především pro páry, ale můžete ho takto strávit i s kamarády nebo rodinou.

silvestr venku

Časová schránka

Pokud se vám nechce vyrážet do zimy a chcete si užít poklidný večer v pohodlí domova, existuje mnoho kreativních činností, kterými lze obohatit silvestrovskou noc. Jednou z nich je výroba časové schránky. Napište dopis svému budoucímu já a jeho potomkům, zapečeťte oblíbené vzpomínky a předměty, ke kterým se jednou chcete vrátit. Všechny tyto předměty zavřete do těsnící nádoby, kterou následně můžete zakopat na zahradě, nebo si ji nechat někde hezky schovanou.

Takto můžete strávit Silvestr vzpomínáním na všechny krásné zážitky a zabavit tak i vaše nejmenší.

časová schránka

Honba za pokladem

Podobnou kreativní činností jako výroba časové schránky je příprava silvestrovské honby za pokladem. Můžete ji připravit pro své přátele, rodinné příslušníky nebo nedočkavou drobotinu, kterou je také o Silvestru potřeba zabavit. Po domě nebo po zahradě schovejte drobné úkoly, překvapení, sladkosti nebo roztomilé odměny. Fantazii se meze nekladou a můžete tak vytvořit úžasný zážitek pro sebe i své blízké.

Nezapomeňte na konec přichystat nějakou velkou odměnu pro všechny. Nemusí jít o drahé dárky. Stačí něco od srdce, jehož význam pochopí jen ti, kteří jsou vám nejbližší.

honba za pokladem

Pyžamová party

Náš poslední tip není úplně originální, ale určitě může být inspirací pro ty, kteří si tentokrát chtějí odpočinout od velkých oficiálních oslav v klubech, hospodách nebo drahých restauracích. Se svými dětmi nebo přáteli si můžete užít roztomilou mini party v pyžamech. Zalezte pod deky, dejte si nějakou dobrou večeři a pusťte si váš oblíbený film. Odpočítávání tak můžete strávit v objetí vašich nejbližších a v teple rodinného krbu.

Takovou party můžete ozvláštnit například domácím karaoke nebo připravenou scénkou. Opět je to jen na vaší fantazii!

pyžamová partyNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Štěpánka

Je věčně vytížená studentka, která si ale i přesto najde čas na svoji nejoblíbenější činnost, všemožné experimentování v kuchyni. Po dlouhém boji s nadváhou se začala věnovat zdravému životnímu stylu a v tomto duchu vytváří i své recepty.

Nejnovější příspěvky

Recept na skořicové šneky s jablky

Vynikající italské gnocchi třikrát jinak

Last minute letní drinky

Zpátky do školy: inspirace na skvělé svačinky

4 recepty na osvěžující ledovou kávu

Doporučujeme