Co ještě nevíte o mikrovlákně a báli jste se zeptat

Mikrovlákno si našlo cestu nejen do našich ložnic, málokdo ovšem ví, co je vlastně zač a proč bychom si ho vlastně měli oblíbit. A že za oblíbení rozhodně stojí!

Pokud vám řekneme, že se jedná o materiál ze 100% polyesteru, spousta z vás asi uteče s křikem. Ale pozor, dnešní umělá vlákna už nejsou to, co bývala. Způsob jejich zpracování se změnil, už to dávno nejsou ty tuhé neforemné látky, na které jste se báli šáhnout. Rozhodně se jich nemusíte bát, a to ani zarytí milovníci přírodní bavlny. Mikrovlákno má totiž své nepopiratelné výhody.

Ach, ta jemnost!

Mikrovlákno vyniká zejména dvěma skvělými vlastnostmi, a to jemností a měkkostí. Deky i povlečení z mikrovlákna vás krásně pohladí a dopřejí příjemné pohodlí. Asi těžko vás přesvědčíme pouhými slovy, takže se spíš zkuste do takové deky zabalit a uvidíte. Jsou známé i desítky případů, kdy deku z mikrovlákna zabavila kočka a odmítala ji vydat. A všichni dobře víme, že kočky si vždy vybírají to nejlepší.

Povlečení mikroflanel

Na mikrovlákno můžete narazit hned v několika různých provedeních. Nejčastějšími variantami u povlečení je klasické hladké mikrovlákno, které strukturou a omakem připomíná hedvábí a je lehoučké. a hebké. Oblíbenou zimní variantou je pak mikroplyš nebo mikroflanel, které jsou charakteristické hustě tkanými kratšími vlákny. Ta vytvářejí měkkou plyšovou strukturu, která je velmi příjemná na dotek a krásně hřeje.

Ráj pro všechny zmrzlíky

Patříte k těm, kterým je neustále zima? Pak vás mikrovlákno bude určitě zajímat, protože se z něj vyrábí umělý beránek. Heboučké deky z hřejivého beránka jsou měkké jako beránčí srst a krásně jemňoučké. Zahřejí vás v posteli, u televize… zkrátka budou společníkem všude. Huňaté hřejivé deky jsou také oblíbeným vánočním dárkem.

Již zmíněné povlečení z mikroplyše nebo mikroflanelu je ideálním doplňkem pro chladné zimní noci a tajným snem všech zmrzlíků. Jemný měkký „plyšový“ materiál pohladí a syté barvy i originální vzory rozzáří vaši ložnici. Ne nadarmo patří v posledních letech mezi nejprodávanější zimní povlečení, dokonce i flanelové povlečení bledne závistí. Navíc se ve stejně jemném a hřejivém provedení dají sehnat i prostěradla a deky, takže vaše postel může být extra pohodlná.

deky z mikrovlákna

Konečně konec s roztoči

Na rozdíl od přírodních vláken je mikrovlákno vhodnější pro alergiky. V bavlně a podobných materiálech se totiž velmi rádi množí roztoči a udržuje se v nich prach. Umělá vlákna naopak jsou na roztoče méně náchylná, a proto pro alergiky jako stvořená. Nemusíte se tedy bát ani dětského povlečení z mikrovlákna.

Třešničkou na dortu je i snadná údržba. Takové mikrovlákno totiž krásně rychle schne, nežmolkovatí a je stálobarevné, takže barvy se z něj nevypírají. A navíc povlečení z mikrovlákna ani nemusíte žehlit! A to se rozhodně počítá…Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *