chrániče matrací

Chránič matrace: malý zázrak pro čistou a pohodlnou postel

Možná je ještě neznáte, ale tito malí pomocníci jsou perfektním doplňkem, který pomůže udržet maximální čistotu a také pohodlí ve vaší posteli. Řeč je o chráničích matrace a dnes si povíme, proč je doma potřebujete i vy.

Dokonalá čistota

Můžete se snažit sebevíc, ale roztoči a prach jsou zkrátka neoddělitelnou součástí každé postele. To ovšem neznamená, že je budete tolerovat. Díky chráničům matrace se prachu a „breberek“ sice nezbavíte navždy, ale velmi vám usnadní úklid a zvýší tak výrazně hygienu ve vaší posteli.

Je to vcelku jednoduché – prach, roztoči ani pot a další nechtěné nečistoty se díky chrániči nedostanou k samotné matraci (která se, jak jistě víte, čistí celkem složitě). Chránič pak jednoduše sundáte spolu s povlečením a vyperete. Zbavíte se tak snadno nečistot i ne zrovna příjemné „vůně“ potu a nemusíte řešit složité stahování potahu matrace nebo čištění matrace samotné při každém úklidu.

NÁŠ TIP! Chránič matrace je skvělý pomocník, pokud s vámi v posteli spí zvířecí mazlíčci. Zabrání zvýšenému množení bakterií, znečištění i poškození matrace (například drápky).

chrániče matrací

Matrace jako nová

Dalším bonusem je ochrana vaší matrace. Nejen co se vzhledu týče (vydrží vám déle bez zašlých, potrhaných a ošoupaných potahů), ale také pokud jde o funkčnost. Matrace s různými stupni tvrdosti, zónami nebo třeba paměťovou pěnou používáním časem ztrácejí své specifické vlastnosti, a to nejen opotřebením, ale i kvůli nečistotám, které se do nich dostávají. Díky chráničům vám tak mohou matrace perfektně sloužit mnohem déle.

NÁŠ TIP! Věděli jste, že lidský pot může negativně ovlivňovat vlastnosti paměťové pěny a poškodit tak její viskozitu? S chráničem matrace zachováte její funkčnost mnohem delší dobu.

Už ani kapka

Nepromokavé chrániče matrací jsou velmi oblíbené v rodinách s dětmi nebo seniory. Jsou většinou příjemně měkké a prodyšné, ale zároveň nepropustí k matraci ani kapku. Nemusíte se tak bát už žádných nehod. Navíc je oceníte i pokud se více potíte – v tom případě poskytnou ještě spolehlivější ochranu než chrániče bez nepromokavé vrstvy. No a přiznejme si, kdo si občas nedonese něco k snědku a pití přímo do postele? Pak vás ani rozlitá ranní káva nemusí tolik trápit…

chránič matrací

Maximální pohodlí

Jak již bylo zmíněno, chrániče jsou snadné na údržbu – jen vyperete, a je čisto. Výhodou je však i snadná manipulace. Na matraci je přichytíte buď pomocí klasických gumiček v rozích nebo lemem s gumou po obvodu. Krásně tak drží na svém místě a povlékání ani svlékání není o nic složitější než u obyčejného prostěradla.

Příjemným bonusem pak pro vás mohou být chrániče se specifickými vlastnostmi nebo přírodními výtažky. Při nespavosti a nervozitě koukněte po chrániči s výtažky levandule, který krásně voní. Pokud si chcete dopřát maximální čistotu, pomohou vám chrániče s bambusem nebo aloe, které mají antibakteriální vlastnosti. Pro horké letní noci zase poslouží chránič s chladicími vlákny. Díky moderním technologiím je výběr skutečně široký, můžete si tak vybavit postel opravdu na míru a podle nároků každého člena rodiny.Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Gabriela

Ve 4Home působí už od roku 2011 a na svědomí má snad tisíce produktových textů. Nejraději ale píše inspirativní články právě sem do naší Kavárny.

Nejnovější příspěvky

Jak našlehat mléko do kávy doma – třeba ve french pressu

Super jednoduchý recept na trendy těstoviny s fetou

Smoothie bowl aneb Zmrzlina ke snídani

Kurkuma – zlaté koření do kuchyně i pro zdraví

Letní dny dopravy zdarma se Zásilkovnou v plném proudu!

Doporučujeme