NetConcert

Český národní symfonický orchestr z pohodlí vašeho domova

Pro všechny z vás, kteří v posledních týdnech trávíte významnou část svého času v bezpečí domova, máme skvělou zprávu. Minimálně tedy pro milovníky kvalitní hudby a především Českého národního symfonického orchestru. ČNSO přišel s nabídkou koncertů na síti. Nová služba NetConcert, kterou hrdě podporujeme, byla spuštěna v polovině dubna tohoto roku, jako reakce na absenci živých vystoupení.

Obsahuje předtočená videa z koncertů ČNSO a hudebního festivalu Prague Proms. Virtuální koncertní síň nabízí vystoupení jazzu i vážné hudby. Posluchači tak mohou vidět světové hvězdy jako jsou Chick Corea, Monica Mancini, Randy Brecker, Bobby Shew nebo Dave Weckl. Z vážné hudby pak Sira Libora Peška, Carla Davise či Stevena Mercuria.

„Projekt NetConcert zahajujeme v době, kdy všichni usilujeme o to, být svým způsobem prospěšní. V našem případě vidíme úlohu v neutuchající snaze hrát, a to pro Vás.“ – Jan Hasenöhrl, ředitel ČNSO a Prague Proms

Vznikají ale i nové projekty. Ty se aktuálně natáčí v hostivařských studiích a postupně budou do virtuální síně NetConcert zařazeny. Jedná se o recitály českých klasických sólistů, jako jsou Jan Mráček, Jan Hudeček, Kristina Fialová, Rachel Skleničková, Václav Petr a další. Ke slovu se dostane i legendární Giovanni octet, pod vedením Jana Koláře nebo Alexej Rosík s komorním orchestrem ČNSO. Objeví se i audio nahrávky, které se na CD již nedostaly, ale jsou svědky minulých dvaceti let historie ČNSO.

„Důvodů pro vytvoření virtuální koncertní síně bylo a je více. Tím hlavním je udržet kontakt s našimi posluchači, a současně získávat nové. Určitě je NetConcert také skvělým propagačním prostorem, který adekvátně nahrazuje nabídku sponzorům a partnerům ČNSO a Prague Proms, tak důležitým pro existenci orchestru a festivalu,“ dodává ředitel Českého národního symfonického orchestru a iniciátor virtuální síně Jan Hasenöhrl.

Přístup na WWW.NETCONCERT.CZ je bezplatný, a zůstane po celou dobu, kdy to bude zapotřebí.

Autorem fotografií je Martin BankNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *