Jaký materiál nádobí je do kuchyně nejvhodnější?

Vařit chutná jídla pro celou rodinu, zdravě, bez připalování a bez velké námahy je někdy velmi náročný úkol. Základem úspěchu je správný výběr materiálu nádobí, ve kterém vaříme. Jak ovšem na to, když máte na výběr z tolika různých materiálů? Jaké jsou výhody a nevýhody různých druhů nádobí?

Nerezové nádobí

Nerezové nádobí se ve většině našich kuchyní těší největší oblibě. Tu si získalo zejména díky své odolnosti a dlouhé životnosti, při správné údržbě si navíc dlouho uchová elegantní vhled. Rozhodně se vám vyplatí koupit si rovnou výbavu nerezových hrnců v celé sadě různých velikostí, které využijete při každém vaření. Je to vynikající materiál, ovšem jeho vlastnosti je třeba podpořit vrstvením. Hodně záleží na tloušťce nerezu a také na tom, zda dno má sendvičové uspořádání (mezi nerezový povrch se vkládá například vrstva hliníku pro lepší rozvod tepla). K nevýhodám nerezu patří náročnější údržba – pokud se vám ho podaří připálit, potřebujete drátěnku, písek a hlavně hodně trpělivosti a času na drhnutí.

+ odolnost vůči poškození a pachům

+ dlouhá životnost

+ estetický vzhled

+ vhodné i na indukci

+ univerzální použití

– kvůli obsahu niklu nevhodné pro citlivější alergiky

– náročnější údržba

Keramické nádobí

Nádobí s keramickou vrstvou má poškození a pachům odolný nepřilnavý povrch, díky čemuž se stalo velmi oblíbeným. Zachovává si také odolnost vůči teplotním šokům, takže je možné přichystaný pokrm přenést z chladničky rovnou do rozpálené trouby. Nejvíce z této kategorie oceníte keramické pánve, velký rozmach však zažívají i klasické hrnce. Na keramickém povrchu lze vařit, smažit i péct zcela bez tuku (pouze je nutné občas nádobí tukem vymazat), je tedy vhodný pro zdravou kuchyni a například bílá keramická vrstva vypadá opravdu luxusně. Některé současné keramické nádobí lze podle výrobců s úspěchem použít i na indukci, jiní pak ke svým keramickým výrobkům nabízejí speciální redukční podložku.

+ vysoká trvanlivost a životnost

+ odolný nepřilnavý povrch

+ elegantní vzhled

+ možnost vaření zdravě – bez tuku

+ snadná údržba

– světlý keramický povrch může používáním změnit barvu

– nutnost pravidelně ošetřovat

– ne vždy vhodné na indukci

Smaltované nádobí

Smalt je v kuchyních klasikou a při správném zacházení vám vydrží hodně dlouho. Smaltované hrnce jsou odolné a trvanlivé, ovšem pozor při prudších nárazech: smalt je totiž relativně křehký, a pokrývá-li poměrně tenký plech, bude mu hrozit odprýsknutí. Díky velkému výběru barev je toto období oblíbené zejména na chalupách, kde dodá vaření ten správný šmrnc, ale jsou vhodné do každé kuchyně.

+ odolnost a trvanlivost

+ cenová dostupnost

+ široká škála barevných provedení

+ rychlý rozvod tepla

– nutné šetrnější zacházení

Litinové nádobí

Litina patří mezi klasické materiály už od dob našich prababiček. Jedná se o velice pevný materiál, který odolává vysokým teplotám a je velmi dobře tepelně vodivý. Díky své vysoké odolnosti a při správném zacházení vám může vydržet i desetiletí. Dobrou tepelnou vodivost využijeme zejména při pomalé přípravě pokrmů, ať už se jedná o vaření či pečení. Litinové nádobí je vhodné na indukci a ve většině případů ho lze použít i v troubě. Je odolné vůči vysokým teplotám, a čím déle slouží, tím je na něm příprava jídla snadnější. Při častém použití vytvoří oleje z pokrmů na povrchu přirozenou nepřilnavou vrstvu, takže můžete při vaření a smažení omezit množství přidávaného tuku nebo to zkusit zcela bez něj. Oproti moderním materiálům nádobí, jako je napříkad titan, je navíc litina cenově dostupnější.

+ vysoká odolnost

+ trvanlivost

+ výborná vodivost

+ vhodné na indukci

+ vaření s minimem tuku

+ lze použít i v troubě

– vyšší hmotnost

– vyšší cena

Měděné nádobí

Měděné hrnce a pánve jsou oblíbené mezi profesionálními kuchaři po celém světě, vidět jste je mohli i v pořadech Zdeňka Pohlreicha nebo Emanuela Ridi. Měď má výborné tepelné vlastnosti: rychle a rovnoměrně rozvádí teplo, vaření je tak velmi rychlé a úsporné, protože materiál bleskově reaguje na změny výkonu sporáku. Má designový vzhled a je také trvanlivé, měděný povrch však vyžaduje o něco větší údržbu a navíc nádobí není vhodné do myčky.

+ luxusní vzhled

+ výborné tepelné vlastnosti (úspora při vaření)

+ trvanlivost

+ profesionální kvalita

– náročnější údržba

– vyšší cena

Nádobí s nepřilnavým povrchem

Kromě výše zmíněných materiálů naleznete na trhu také řadu nádobí s různými druhy nepřilnavých povrchů. Máte na výběr od klasického teflonu přes nádobí s granitovým/ mramorovým povrchem až po nepřilnavé povrchy s příměsí titanu. Teflon se vyznačuje velmi dobrou tepelnou vodivostí, na druhou stranu je ale velmi náchylný k poškození a poškrábání. V poslední době je hojně vylepšován různými aditivy, která mají za úkol odstranit tuto negativní vlastnost.

Ačkoliv na žádný z nepřilnavých povrchů byste neměli jít rovnou s vidličkami a noži, například granit nebo titan se vyznačují mnohem větší odolností při zachování podobných vlastností, a to zejména možnost vaření s minimem tuku a minimální připalování pokrmů. S granitem, který se vyrábí v elegantních barevných kombinacích, navíc získáte i netradiční a krásný kousek nádobí do své kuchyně.

Sada nádobí Granite


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Gabriela

Ve 4Home působí už od roku 2011 a na svědomí má snad tisíce produktových textů. Nejraději ale píše inspirativní články právě sem do naší Kavárny.

Nejnovější příspěvky

Zbavte se octomilek jednoduchou domácí pastí

Jak zazimovat muškáty

Extra vláčný cuketový perník

Recept na těstoviny s dýňovou omáčkou

Velký bramborákový speciál

Doporučujeme