noční rutina

Tipy na efektivní noční péči o pleť

Vyzkoušeli jste už desítky přípravků na obličej, které vůbec nefungovaly, nebo dokonce začaly vaši pleť ještě více zatěžovat a dráždit? Jste už unavení ze všech nabídek na internetu a lživých reklam, které vás nutí investovat přehnané peníze do nefunkčních produktů? Nechte si od nás poradit, jaké přípravky se nejlépe hodí na noční péči o pleť.

Vybrali jsme pro vás 4 základní beauty produkty, které stačí pro efektivní noční rutinu a nebudou vás stát jmění. Hodí se pro mladou, ale i zralou pleť a vytěžit z ní maximum tedy mohou jak mladé dívky, tak i zralé ženy.

Čisticí gel – metoda double cleanse

Po každém dlouhém a náročném dni je třeba pleť pořádně vyčistit. Pokud navíc používáte makeup, o to více byste si měli na správném čištění zakládat. Přes den se na vaší pokožce usazuje množství nečistot a mrtvých kožních buněk, které je potřeba šetrně odstranit. K tomu vám pomůže čisticí gel. Vybírejte ho s ohledem na typ vaší pleti. Zakoupit si můžete gel určený na mastnou pleť se sklonem k akné, ale také šetrné čističe na suchou a citlivou pleť.

Pro hloubkové čištění doporučujeme využívat metodu „double cleansingu“. V překladu to znamená „dvojité čištění“. Zopakujete tedy vaši běžnou čisticí rutinu dvakrát, abyste skutečně odstranili co největší množství nečistot.

Doporučujeme také vyhledávat produkty dermatologicky testované, které jsou navíc hypoalergenní. Pokud toužíte po hluboké hydrataci, vyplatí se sáhnout po gelu s obsahem kyseliny hyaluronové.

čistící gel 2

Retinol

Pokud ještě tento zázrak neznáte, nechte nás odhalit vám kouzlo retinolu. Přípravky s obsahem retinolu jsou efektivní především v boji proti stárnutí. Pomáhají redukovat viditelné vrásky, zpevňují pleť a regenerují kožní bariéru. Retinol totiž podporuje tvorbu kolagenových vláken a rychle a efektivně odstraňuje odumřelé kožní buňky. Hodí se také při péči o aknózní pleť.

Kvůli svým silným exfoliačním účinkům se příliš nedoporučuje pro suchou a citlivou pokožku. Vyvarovat by se mu měli především lidé trpící ekzémy či jinými kožními problémy. Pozor si dejte na oblast očního okolí. To má tendence se vysušovat a měli byste ho tedy dobře hydratovat.

Při používání retinolu je naprosto žádoucí, abyste do své beauty rutiny zařadili také kvalitní ochranu proti slunečnímu záření. O pozitivních efektech SPF na pleť se můžete dočíst v našem článku o efektivní denní péči o pleť.

retinol

Kyselina hyaluronová

Jistě jste se už s tímto názvem setkali, ať už v reklamách, nebo na obalech vašich oblíbených přípravků. Jedná se totiž o velmi často používanou látku, která je nezanedbatelnou složkou v kvalitní péči o tělo a pleť. Má totiž silné hydratační a obnovující účinky. Při používání exfoliačních přípravku (jako je právě retinol) je vhodné do své rutiny zařadit i uklidňující produkty obsahující kyselinu hyaluronovou, která zajistí, že bude vaše pleť chráněna před suchostí.

Doporučujeme zakoupit čistou kyselinu hyaluronovou, kterou rozetřete po celém obličeji s odstupem několika minut po použití retinolu. Hlavně oční okolí vám poděkuje, protože to bývá vysušováno nejvíce.

kyselina hyaluronová

Hydratační krém

Posledním a zcela zásadním krokem je kvalitní hydratace. K té vám dopomůže hydratační krém, který jemně vmasírujte do pleti, a nejlépe do celého těla. Zapomínat byste neměli též na ruce a okolí dekoltu. Opět si můžete zakoupit přípravek přímo na váš typ pleti. Pokud trpíte na suchou pokožku, správné zvláčňování pokožky každý den je naprosto klíčové. Používat tyto krémy byste měli dvakrát denně – ráno a večer.

Lidé trpící na mastnou a aknózní pleť by ale také neměli hydrataci zanedbávat. Pravidelné zvlhčování pleti pomáhá v boji proti akné a přebytečné mastnotě, která je často pouze reakcí na nedostatek hydratace.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Štěpánka

Je věčně vytížená studentka, která si ale i přesto najde čas na svoji nejoblíbenější činnost, všemožné experimentování v kuchyni. Po dlouhém boji s nadváhou se začala věnovat zdravému životnímu stylu a v tomto duchu vytváří i své recepty.

Nejnovější příspěvky

Recept na skořicové šneky s jablky

Vynikající italské gnocchi třikrát jinak

Last minute letní drinky

Zpátky do školy: inspirace na skvělé svačinky

4 recepty na osvěžující ledovou kávu

Doporučujeme